Producenci

KRKA FYPRYST - roztwór do zwalczania pcheł i kleszczy u kotów - 3 pipety x 0,5 ml

Cena: 36,00 zł 36.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Krka
Kod produktu: WP16

Opis

Ze względu na zakaz sprzedaży wysyłkowej tego produktu, możliwy jest tylko odbiór osobisty w siedzibie firmy.

Właściciele kotów mają obecnie dostęp do szerokiej gamy środków przeznaczonych do zapobiegania, oraz do zwalczania inwazji pcheł, kleszczy oraz innych pasożytów zewnętrznych. Produkty te dostępne są w różnych postaciach: aerozole, obroże owadobójcze, szampony, tabletki i tzw. roztwory do nakrapiania miejscowego. Te ostatnie, inaczej zwane postacią "spot-on", są jedną z najnowocześniejszych metod zwalczania pasożytów zewnętrznych. Cieszą się one ciągle rosnącą popularnością u właścicieli zwierząt, ponieważ zapewniają aż 5 tygodni ochrony przed pchłami i 2 tygodnie ochrony przed kleszczami po podaniu tylko w jednym miejscu – na skórę karku zwierzęcia pomiędzy jego łopatkami.

FYPRYST – to roztwór do leczenia i zapobiegania inwazjom kleszczy, pcheł i wszołów.

Skład: substancja czynna fipronil 50 mg, substancje pomocnicze: butylohydroksyanizol (E320) 0,10 mg, butylohydroksytoluen (E321) 0,05 mg.

Wskazania lecznicze: 
1. Leczenie i przeciwdziałanie infestacji pcheł i kleszczy u kotów.
2. Leczenie i kontrola alergicznego pchlego zapalenia skóry u kotów.
3. Leczenie i przeciwdziałanie infestacji wszołów u kotów.

Przeciwskazania:
  • Nie stosować u kociąt w wieku poniżej 8 tygodni lub ważących mniej niż 1 kg, a także u zwierząt chorych (cierpiących na choroby układowe, gorączkę) lub u zwierząt w okresie rekonwalescencji.
Działania niepożądane:  Jeżeli dojdzie do wylizania preparatu, może pojawić się krótkotrwałe ślinienie wywołane działaniem nośnika. Bardzo rzadko obserwowano również przejściowe reakcje skórne w miejscu podania. Czasami obserwowano nadmierne ślinienie się, odwracalne objawy neurologiczne (przeczulica, depresja, nerwowość), wymioty lub objawy ze strony układu oddechowego. 
Należy unikać przedawkowania.

Sposób podania:
jedna pipeta jednodawkowa zawierająca 0,5 ml roztworu do nakrapiania na skórę między łopatkami.

Minimalny okres pomiędzy kolejnymi zabiegami wynosi 4 tygodnie.

Droga podawania: zewnętrznie na skórę.
Odgarnąć sierść zwierzęcia na grzbiecie pomiędzy łopatkami tak, aby widoczna była skóra. Przyłożyć koniec pipetki do skóry i kilkakrotnie ścisnąć, w celu wyciśnięcia jej zawartości bezpośrednio na skórę.

Produkt jest skuteczny przeciwko pchłom przez 5 tygodni i przeciwko kleszczom przez 2 tygodnie.

Zalecenie dla prawidłowego podania:
Unikać kontaktu preparatu z oczami zwierzęcia. Przed użyciem produktu należy usunąć ze zwierzęcia kleszcze w celu zmniejszenia ryzyka przeniesienia chorób. Bardzo ważne jest, by podać produkt w miejscu, z którego zwierzę nie może go zlizać oraz nie dopuścić do wylizywania się zwierząt poddanych leczeniu.

Środki ostrożności.
Przechowywać w miejscu niedostepnym i niewidocznym dla dzieci .
Przed zastosowaniem produktu FYPRYST należy zapoznać się z ulotką.

Opakowanie: 3 pipety x 0,5 ml


Opisy, interpretacje słowne, zdjęcia, elementy graficzne są własnością Zoologicznego Sklepu Internetowego KROPEK. Informujemy, że nie mogą być kopiowane i rozpowszechniane bez zgody właściciela (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dn. 4 lutego 1994 zawarta w Dz. U. 1994r. Nr 24 poz. 83 ze zmianami). Kto nie stosuje się do przepisów w/w ustawy, ponosi odpowiedzialność karną.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl