Producenci
Promocje
ZOLUX PUPPY TRAINER Ramka do mat absorbujących dla psa
ZOLUX PUPPY TRAINER Ramka do mat absorbujących dla psa
61,30 zł 55,17 zł
szt.
ZOLUX Smycz do samochodu
ZOLUX Smycz do samochodu
20,58 zł 18,52 zł
szt.
ZOLUX Szczotka do czyszczenia tapicerki
ZOLUX Szczotka do czyszczenia tapicerki
15,10 zł 13,59 zł
szt.
ZOLUX Drapak MONTANA 4 dla kotów
ZOLUX Drapak MONTANA 4 dla kotów
494,00 zł 419,90 zł
szt.
ZOLUX Drapak MONTANA 3 dla kotów
ZOLUX Drapak MONTANA 3 dla kotów
337,00 zł 286,45 zł
szt.
ZOLUX Domek MONTANA 1 dla kotów - kolor beżowy
ZOLUX Domek MONTANA 1 dla kotów - kolor beżowy
149,00 zł 126,65 zł
szt.
ZOLUX Drapak 2w1 MONTANA 2 dla kotów
ZOLUX Drapak 2w1 MONTANA 2 dla kotów
186,00 zł 158,10 zł
szt.

Co daje obroża dla psa przeciw kleszczom?

Co daje obroża dla psa przeciw kleszczom?

Obroża dla psa przeciw kleszczom to wyjątkowo skuteczny sposób na walkę z pasożytami. Jej głównym atutem jest trwałość. Krople lub preparaty w sprayu o podobnym działaniu wymagają wielokrotnego aplikowania. Tymczasem obroża spełnia swoje zadanie przez wiele miesięcy. Jak działa i czy warto w nią inwestować?

Bezpieczny spacer

Im cieplej robi się na dworze, tym chętniej wydłużamy spacery z naszymi czworonożnymi pupilami. Jednak przyjemność z penetrowania różnych zakamarków mogą zmącić pasożyty, które chętnie przyczepiają się do psiej sierści. Obroża dla psa przeciw kleszczom pozwala na uniknięcie takich niespodzianek. Co więcej, nowoczesne preparaty działają także na już „zadomowionych” osobników. Obroże można spotkać w wielu punktach handlowych. Jeśli mają być skuteczne, najlepiej szukać ich w sklepach specjalistycznych. Są szczelnie zapakowane i mają ściśle określoną datę ważności. Ich stosowanie zgodnie polecają pracownicy gabinetów weterynaryjnych.

Właściwy dobór obroży

Wbrew pozorom, obroża dla psa przeciw kleszczom nie jest preparatem, który wystarczy założyć, aby prawidłowo działał. Ważne jest, aby całość dobrze przylegała do szyi psa. Niewłaściwie założona, zwisająca, nie będzie skuteczna. Obroże są nasączone specjalnymi preparatami, działającymi na skórę. Jeśli produkt przylega jak należy, substancja czynna właściwie się rozprowadza. Kupując obrożę, należy również wziąć pod uwagę wagę pupila. Takie preparaty zwykle występują w wariantach dla małych i dużych psów. Informacje na ten temat producenci umieszczają na opakowaniu.

 

 blog-kropek-pies

Ochrona na cały sezon

Jak długo działa obroża dla psa przeciw kleszczom? To zależy od produktu i producenta. Kupowana w profesjonalnym sklepie zoologicznym zwykle wytrzymuje przez cały sezon. Jest skuteczna po około tygodniu od założenia. Świetnie sprawdzi się przy psach o dowolnym rozmiarze. Niektóre preparaty są dedykowane nawet sukom ciężarnym oraz karmiącym. Obroża wydziela specyficzny zapach, zwłaszcza na początku stosowania. Zawarta w niej substancja aktywna nie jest szkodliwa dla ssaków, może co najwyżej lekko drażnić nozdrza. Zaleca się stosowanie zwyczajowej ostrożności, zwłaszcza gdy z psem bawi się małe dziecko.

O obrożę warto dbać. Można ją co jakiś czas przecierać wacikiem, nasączonym spirytusem. Nie tylko odkazi się jej powierzchnię, ale również odblokuje mikroskopijne pory, przez które uwalnia się zawartość obroży. Producenci zalecają, aby obrożę ściągać psom na czas kąpieli.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl