Producenci
Promocje
ZOLUX PUPPY TRAINER Ramka do mat absorbujących dla psa
ZOLUX PUPPY TRAINER Ramka do mat absorbujących dla psa
61,30 zł 55,17 zł
szt.
ZOLUX Smycz do samochodu
ZOLUX Smycz do samochodu
20,58 zł 18,52 zł
szt.
ZOLUX Szczotka do czyszczenia tapicerki
ZOLUX Szczotka do czyszczenia tapicerki
15,10 zł 13,59 zł
szt.
ZOLUX Drapak MONTANA 4 dla kotów
ZOLUX Drapak MONTANA 4 dla kotów
494,00 zł 419,90 zł
szt.
ZOLUX Drapak MONTANA 3 dla kotów
ZOLUX Drapak MONTANA 3 dla kotów
337,00 zł 286,45 zł
szt.
ZOLUX Domek MONTANA 1 dla kotów - kolor beżowy
ZOLUX Domek MONTANA 1 dla kotów - kolor beżowy
149,00 zł 126,65 zł
szt.
ZOLUX Drapak 2w1 MONTANA 2 dla kotów
ZOLUX Drapak 2w1 MONTANA 2 dla kotów
186,00 zł 158,10 zł
szt.

Jaka klatka dla świnki morskiej?

Jaka klatka dla świnki morskiej?

Świnka morska to najpopularniejszy domowy gryzoń. Zwykle trafia do rodziny za namową dziecka, które wypatrzyło zwierzątko w sklepie zoologicznym. Jest sympatyczna, łatwo się uczy, a do tego nie wymaga skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych. Jaka klatka dla świnki morskiej będzie najbardziej odpowiednia?

 

 kropek-blog-swinka-morska-3

Właściwa wentylacja

Klatki dla świnek nie powinny składać się tylko z kuwety i plastikowej pokrywy. Takie połączenie znacznie ogranicza przepływ świeżego powietrza. We wnętrzu gromadzą się mało przyjemne zapachy i wilgoć, ponieważ świnki stosunkowo często oddają mocz. Z tego samego powodu nie są wskazane również akwaria. Powietrze będzie docierało do środka jedynie przez górny otwór. Jaka klatka dla świnki morskiej jest więc odpowiednia? Niewysoka, ze spodem o dość dużej powierzchni. Dla jednego zwierzątka idealna przestrzeń to około 80x50 cm. Im więcej świnek, tym większe musi być ich wspólne lokum.

Świnka to nie chomik

Zastanawiając się, jaka klatka dla świnki morskiej jest najlepsza, warto pamiętać, że szukamy domku do zwierzątka naziemnego. Świnki nie są przystosowane do tego, aby wspinać się po ściankach klatki jak chomiki. Nie przypadną im do gustu strome schodki oraz obracające się kołowrotki czy karuzele. Zabawa na takich elementach może się skończyć bolesnym uszkodzeniem kręgosłupa. Świnki morskie najlepiej czują się drepcząc po ziemi. Dolna część klatki, czyli kuweta, może być plastikowa. Jej brzegi muszą być wyższe, w przeciwnym razie zwierzak będzie rozsypywał ściółkę poza klatkę. Górna część klatki powinna być wykonana z metalowych prętów.

 

 blog-kropek-swinka-morska-4

 

Wyposażenie klatki

Kiedy już ustalimy, jaka klatka dla świnki morskiej powinna znaleźć się w naszym domu, należy przemyśleć, co w niej umieścić. Zwierzątko musi mieć poidełko na około pół litra wody. Świetnym rozwiązaniem jest model, zawieszony na prętach klatki. Przy mniejszej klatce można je zawiesić od zewnętrznej strony. Równie ważna jest miseczka na pokarm, najlepiej z solidnego materiału. Słaby plastik może zostać przegryziony. Paśnik powinien być stale wypełniony świeżym siankiem. Świnki morskie mogą mieć zabawki, takie jak jak hamak. Warunkiem jest to, aby były odpowiednio nisko zawieszone.

Wybierając klatkę dla świnki morskiej, warto zwrócić również uwagę na rozstaw prętów. Nie powinny być szersze niż 2,5 cm, ponieważ zwierzątko może próbować ucieczki lub wkładać główkę w zbyt duże szczeliny.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl