Producenci
Promocje
ZOLUX PUPPY TRAINER Ramka do mat absorbujących dla psa
ZOLUX PUPPY TRAINER Ramka do mat absorbujących dla psa
61,30 zł 55,17 zł
szt.
ZOLUX Smycz do samochodu
ZOLUX Smycz do samochodu
20,58 zł 18,52 zł
szt.
ZOLUX Szczotka do czyszczenia tapicerki
ZOLUX Szczotka do czyszczenia tapicerki
15,10 zł 13,59 zł
szt.
ZOLUX Drapak MONTANA 4 dla kotów
ZOLUX Drapak MONTANA 4 dla kotów
494,00 zł 419,90 zł
szt.
ZOLUX Drapak MONTANA 3 dla kotów
ZOLUX Drapak MONTANA 3 dla kotów
337,00 zł 286,45 zł
szt.
ZOLUX Domek MONTANA 1 dla kotów - kolor beżowy
ZOLUX Domek MONTANA 1 dla kotów - kolor beżowy
149,00 zł 126,65 zł
szt.
ZOLUX Drapak 2w1 MONTANA 2 dla kotów
ZOLUX Drapak 2w1 MONTANA 2 dla kotów
186,00 zł 158,10 zł
szt.

Ile żyje chomik w domowych warunkach? Sprawdź, nim zdecydujesz się na jego hodowlę!

Chomiki są najczęściej pierwszym wyborem na domowego pupila dla dziecka. Decyduje o tym ich mały rozmiar, niewymagające warunki mieszkaniowe i oczywiście przyjazna aparycja. Ponieważ nie są to zwierzęta długowieczne, pozwalają sprawdzić, czy dziecko nauczy się odpowiedzialności i dobrego traktowania małych istot. Nim zdecydujesz się na ten wybór sprawdź, ile żyje chomik, do którego bez wątpienia przywiąże się Twoje dziecko.

Ile żyje chomik?

Choć wiele zależy od rasy, niestety nie są to zwierzęta na długie lata. Ile żyje chomik dżungarski, najpopularniejszy w polskich domach? Najczęściej od roku do trzech, a syryjski może dożyć pięciu. Wiele zależy od tego, w jaki sposób prowadzona jest hodowla, jak zwierzę spędza czas i co je. Dlatego nim zdecydujesz się na zakup sprawdź, co możecie wspólnie zrobić, by dłużej cieszyć się z posiadania tego uroczego gryzonia.

Zadbaj o optymalne warunki

Chomiki są bardzo delikatne, a do tego podatne na stres. To, ile żyje chomik zależy od sposobu jego hodowli i wyboru dobrej klatki, która wpływa na jakość jego życia. Taki domek musi być dość duży, aby zwierzątko mogło po nim swobodnie biegać. Warto zadbać o ustawienie go w spokojnym miejscu, gdzie panuje największa cisza. Ważna jest też temperatura, zwierzątka nie wolno przegrzewać, ani wychładzać, dlatego unikaj bezpośredniego nasłonecznienia i przeciągów. Kaloryfer także nie będzie najlepszym przyjacielem chomika.

Zorganizuj rozrywkę dla gryzoni

Gryzonie nie lubią nudy, choć całkiem sporo śpią. To, ile żyje chomik zależy w dużej mierze od jego aktywności, która z wiekiem znacznie się zmniejsza. Po przekroczeniu roku zwierzątko może stać się apatyczne, dlatego zadbaj, by miało ciekawe narzędzia do zabawy. W klatce warto więc umieścić tunele, akcesoria do wspinaczki i kołowrotek. Bez nich, a szczególnie bez tego ostatniego elementu nie ma mowy o radosnym zwierzaku, który nie tylko może się bawić, ale przede wszystkim ćwiczyć. A to wydłuża jego życie.

Wartościowy pokarm dla gryzoni

Nie od dziś wiadomo, że jesteś tym, co jesz. Dotyczy to także małych zwierząt, dlatego staraj się dostarczać swojemu gryzoniowi wartościowego jedzenia. To, ile pożyje chomik zależy w dużej mierze od składników odżywczych i witamin, które będzie przyjmował. Wybieraj mu ziarna zbóż i nasiona, świeże owoce i warzywa, pamiętaj też o wodzie. Stare jedzenie trzeba wyrzucać, tak samo, jak brudną wyściółkę. Dietę wspomagaj witaminami podawanymi w kropelkach, dedykowanymi dla chomików.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl