Producenci
Promocje
ZOLUX PUPPY TRAINER Ramka do mat absorbujących dla psa
ZOLUX PUPPY TRAINER Ramka do mat absorbujących dla psa
61,30 zł 55,17 zł
szt.
ZOLUX Smycz do samochodu
ZOLUX Smycz do samochodu
20,58 zł 18,52 zł
szt.
ZOLUX Szczotka do czyszczenia tapicerki
ZOLUX Szczotka do czyszczenia tapicerki
15,10 zł 13,59 zł
szt.
ZOLUX Drapak MONTANA 4 dla kotów
ZOLUX Drapak MONTANA 4 dla kotów
494,00 zł 419,90 zł
szt.
ZOLUX Drapak MONTANA 3 dla kotów
ZOLUX Drapak MONTANA 3 dla kotów
337,00 zł 286,45 zł
szt.
ZOLUX Domek MONTANA 1 dla kotów - kolor beżowy
ZOLUX Domek MONTANA 1 dla kotów - kolor beżowy
149,00 zł 126,65 zł
szt.
ZOLUX Drapak 2w1 MONTANA 2 dla kotów
ZOLUX Drapak 2w1 MONTANA 2 dla kotów
186,00 zł 158,10 zł
szt.

Jak wybrać poidełko dla świnki morskiej? Podpowiadamy!

Świnka morska nie jest szczególnie wymagającym zwierzątkiem. Do prawdziwego szczęścia potrzebuje miskę na jedzonko, poidełko, paśnik i domek. To w tym ostatnim spędzi większość swojego życia. Jakie poidełko dla świnki morskiej będzie dla niej odpowiednie?

Luksusowy domek

Akcesoria dla domowych zwierząt to jedna z bardziej prężnych branż. Z jednej strony właściciel pupila ma ogromny wybór, z drugiej czuje się nieco zdezorientowany, który przedmiot jest rzeczywiście potrzebny. Poidełko dla świnki morskiej należy do kategorii niezbędników. Jednak i tutaj warto dobrze sprawdzić konkretny egzemplarz przed zakupem. Sklepy ze sprawdzonym asortymentem jak KROPEK to gwarancja wysokiej jakości i bezpieczeństwa dla zwierząt. Na jakie inne luksusy mogą liczyć świnki? Dostępne są nawet polarowe mebelki - hamaki, domki, norki, legowiska, podusie oraz uszyte tunele, naziemne i podwieszane. Niektóre zwierzaki mają własne drewniane półeczki, mostki i schody. Bywają także toalety i kuwety.

Dostęp do wody

Świnka morska, podobnie jak inne zwierzęta domowe, powinna mieć stały dostęp do czystej, świeżej wody. Trzeba ją zmieniać codziennie. Nawet wtedy, gdy wydaje się, że świnka pije niewiele. Dobrym pomysłem jest podawanie wody źródlanej, butelkowanej, ponieważ jej jakość jest bez zarzutu. Woda wysoko mineralizowana oraz destylowana nie jest wskazana. Poidełko dla świnki morskiej jest odwiedzane przez zwierzątko z różną częstotliwością. Zapotrzebowanie na wodę może się zmieniać. Jeśli zwierzątko chętnie zjada ogórek, zawierający sporo wody, z pewnością nie będzie w tym czasie zainteresowane piciem.

 

blog-kropek-poidelko-dla-gryzonia

Pojemnik montowany

Niektórzy posiadacze świnek morskich podają im wodę w miseczce. Ryzyko, że zostanie ona wylana lub zabrudzona, jest znacznie większe niż w przypadku poidełka. Świnka morska nie należy do nadaktywnych zwierząt, które „przemeblowują” swoje lokum podczas codziennych zabaw. Mimo tego warto poidełko dla świnki morskiej zamontować tak, aby było stabilne. Najlepiej do ścianek klatki. Dzięki temu ryzyko wylania wody, a więc dodatkowego sprzątania oraz uzupełniania płynu jest znacznie mniejsze. Poidła najczęściej wykonuje się z trwałego plastiku lub szkła. Łatwo utrzymać je w czystości. Niektóre modele mają specjalnie wyprofilowane końcówki, zapobiegające rozlewaniu się wody.

Poidełko nie musi być pojemnikiem na wodę tylko dla jednego zwierzątka. Jeśli w klatce mieszka kilka sztuk świnek, z powodzeniem mogą korzystać z jednego pojemnika. W takiej sytuacji należy częściej sprawdzać zawartość wody.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl