Alergia pokarmowa to coraz częstsza przypadłość, nie tylko u ludzi. Chorują na nią również zwierzęta domowe. Egzystują w takim samym środowisku, jak ich opiekunowie, dlatego przejmują wiele „ludzkich” problemów. Karma weterynaryjna dla psa z alergią powinna być starannie dobrana. Dzięki temu łatwo poprawić komfort czworonożnemu przyjacielowi.
Uciążliwe dolegliwości
Po czym poznać, że pies cierpi na alergię? Wystarczy obserwacja jego zachowania. Wadliwie funkcjonujący układ pokarmowy daje wiele nieprzyjemnych sygnałów, że coś się dzieje. Pies wymiotuje albo często miewa biegunkę. Problemy nie znikają, tylko są powtarzalne. Z tego powodu pierwsze kroki powinni skierować do weterynarza, ponieważ to on po badaniach jest w stanie ocenić przyczynę kłopotów. Najważniejszym elementem radzenia sobie z przykrymi dolegliwościami jest odpowiednia dieta, eliminująca składniki, które uczulają. Po wizycie u specjalisty może się okazać, że karma weterynaryjna dla psa powinna mieć specjalny skład.
Skóra pod lupą
O nietolerancji na niektóre składniki karmy świadczy także uporczywy świąd. Pies zaczyna mieć problemy dermatologiczne, zmiany na skórze, a nawet plamy na łapach. Sierść matowieje i wypada mimo przyjmowania specjalnych suplementów. Zewnętrzne oznaki prawie zawsze informują o problemach, jakie siedzą w środku. Rozpoznanie lekarza co do alergenu to wstęp do poprawy jakości życia pupila. Odpowiednia karma weterynaryjna dla psa z alergią skórną nie powinna zawierać w składzie zbóż. W przypadku alergii pokarmowych poleca się produkty, zawierające tylko jedno źródło białka zwierzęcego. Jednocześnie nie warto odżegnywać się od tłuszczu drobiowego, który nie wykazuje właściwości alergogennych.
Karma hipoalergiczna
Najlepsze wspomaganie układu trawiennego to hipoalergiczna karma weterynaryjna dla psa. Dzięki starannie opracowanemu składowi pomaga w skutecznym eliminowaniu toksyn z organizmu. Sprawdza się również w przypadku nadwrażliwych jelit. Gdzie kupować specjalne karmy? Sklep KROPEK oferuje duży wybór selekcjonowanych produktów dla zwierząt. Wśród nich są również karmy dla czworonogów o specjalnych potrzebach. Lekkostrawne produkty mają atrakcyjny dla psa smak i moc witamin oraz probiotyków w składzie. Dodatki takie, jak ryż brązowy, to cenne wzbogacenie codziennej diety o składniki włókna pokarmowego, regulującego procesy trawienne.
Eliminacja alergenów z diety psa to pierwszy krok do jego zdrowia. Odciążony układ pokarmowy pracuje sprawniej, przez co psi przyjaciel ma więcej chęci do zabawy i spacerów.